GDZIE KUPIĆ

  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.
  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.

19.12.2023

pielęgnacja skóry głowy i włosów

Problemy skóry głowy i włosów – jak poradzić sobie z łupieżem i nadmiernym wypadaniem?

Wypadanie włosów lub łupież to powszechny problem występujący na skórze owłosionej głowy, który może dotknąć każdego w różnym wieku. Może mieć wiele przyczyn, obejmujących zarówno czynniki genetyczne, warunki zdrowotne, jak i czynniki środowiskowe. Ważne jest skonsultowanie problemu z dermatologiem lub trychologiem w celu zidentyfikowania konkretnych przyczyn oraz zaproponowania odpowiednich działań leczniczych bądź interwencji. Może to obejmować zmiany stylu życia, terapię farmakologiczną lub zabiegi medyczne, zależnie od przyczyny wypadania włosów lub łupieżu.

Profilaktyka w walce z łupieżem

Podstawą leczenia są szampony o właściwościach przeciwłupieżowych. Taką skuteczność i bezpieczeństwo wykazuje szampon przeciwłupieżowy Dermedic Capilarte. Jest to produkt stworzony wraz z dermatologami i trychologami w celu zwalczania łupieżu o różnej etiologii. Szampon DERMEDIC Capilarte jest skutecznym preparatem, a jego aktywność opiera się na leczniczych składnikach.

Dzięki zastosowaniu potrójnego układu substancji czynnych o udowodnionym naukowo działaniu przeciwgrzybiczym, takich jak Klotrimazol, pochodna cynku i Piroktonian olaminy. Produkt posiada silne, wielokierunkowe działanie przeciwłojotokowe i przeciwłupieżowe, które utrzymuje się nawet po zmyciu szamponu, w przerwach między jego stosowaniem. Skład ten reguluje proces odnowy komórek naskórka, co ogranicza jego nadmierne złuszczanie oraz normalizuje aktywność gruczołów łojowych. Szampon działa kojąco na skórę głowy, łagodzi świąd i pomaga w odbudowie zrównoważonego mikrobiomu skóry głowy. Zawarte w nim Gliceryna i Panthenol zapewniają włosom nawilżenie, połysk, ułatwiają ich rozczesywanie, a także zapobiegają rozdwajaniu końcówek.

Czynniki, które mogą wpływać na pojawienie się łupieżu

Zakażenia grzybicze: Niektóre infekcje grzybicze, takie jak grzyby drożdżopodobne Malassezia sp, mogą przyczynić się do wystąpienia łupieżu.

Stres: Stres prowokuje korę nadnerczy do produkcji tzw. hormonów stresu wpływających na zaburzenie równowagi hormonalnej skóry, co może przyczynić się do nasilenia objawów łupieżu.

Nieprawidłowa dieta: Brak odpowiednich składników odżywczych w diecie może osłabić kondycję skóry głowy. Nadużywanie alkoholu, kawy również nie służą zdrowej skórze.

Niewłaściwa higiena: Zbyt częste mycie skóry głowy lub jego brak może zaburzać równowagę mikroflory skóry.

Używanie agresywnych kosmetyków lub zbyt częste, agresywne zabiegi fryzjerskie: Nieodpowiednie szampony lub produkty do stylizacji włosów mogą podrażniać skórę.

Łupież a wypadanie włosów

Łupież i wypadanie włosów mogą być powiązane, choć nie zawsze występują razem. Oto jak te dwa stany mogą ze sobą współistnieć:

  1. Związek między łupieżem a wypadaniem włosów: Łupież może niebezpośrednio prowadzić do wypadania włosów. Jeśli stan łupieżu jest związany z łojotokowym zapaleniem skóry, może to prowadzić do osłabienia włosów i zwiększonego wypadania. Skóra głowy jest podatna na stany zapalne, które mogą zakłócać zdrowy cykl wzrostu włosów.
  2. Łupież jako objaw innej choroby: Czasami łupież może być objawem innego stanu, takiego jak łojotokowe zapalenie skóry, które w konsekwencji może prowadzić do wypadania włosów. W takich przypadkach leczenie stanu podstawowego może pomóc w zmniejszeniu wypadania włosów.
  3. Podrażnienie skóry głowy: Nadmierna skala skóry i swędzenie związane z łojotokowym zapaleniem skóry mogą prowadzić do mechanicznego uszkodzenia włosów, co może przyczynić się do ich wypadania.
  4. Stres związany z problemami skóry głowy: Problem z łupieżem i związane z tym niepokoje mogą powodować stres u jednostki, co z kolei może prowadzić do wypadania włosów (zwłaszcza w przypadku tzw. telogenowego wypadania włosów związanego ze stresem).
Capilarte Treatment BLANK

Jak pobudzić włosy do wzrostu i ograniczyć ich wypadanie?

Jeśli wypadnie włosów ma charakter umiarkowany czy lekki warto rozpocząć działanie bezpośrednio na skórę głowy poprzez zastosowanie specjalistycznej kuracji dostępnej bez recepty, która ma na celu pobudzenie włosów do wzrostu np. z serii DERMEDIC CAPILARTE.

Skuteczność kuracji Dermedic Capilarte została potwierdzona w wyniku badań klinicznych i trychologicznych prowadzonych przez okres 3 miesięcy (codziennie razem z szamponem stosowane było serum Capilarte).

Działanie kuracji polega na stymulacji mikrokrążenia w skórze głowy i intensywnym odżywieniu komórek mieszków włosowych. W efekcie dochodzi do pobudzenia do wzrostu nowych, prawidłowo zbudowanych łodyg włosowych.

Kuracja stymulująca wzrost włosów Capilarte - ETAPY

KROK 1 : Umyj skórę głowy, stosując Szampon stymulujący wzrost i odrost włosów Dermedic Capilarte. Zadaniem szamponu jest dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów, bez naruszania fizjologicznej równowagi mikrobiomu i przygotowanie mieszków do przyjęcia skoncentrowanej dawki składników odżywczych zawartych w serum.

KROK 2: Zaaplikuj kuracyjne serum na odpowiednio przygotowaną, oczyszczoną wcześniej skórę głowy. Serum Dermedic Capilarte to specjalistyczna wcierka o udowodnionej klinicznie skuteczności, która stymuluje wzrost i odrost włosów. Serum jest nieodłącznym uzupełnieniem szamponu. Regularne stosowanie obu produktów przez 3 miesiące hamuje nadmierną utratę włosów, stymuluje proces ich odrastania oraz zagęszcza je. Wodna formuła serum sprawia, że nie obciąża ani nie przetłuszcza ono włosów, dodatkowo może być stosowane zarówno na suche jak i mokre włosy.

Podsumowanie

Problemy ze skórą głowy mogą być różnorodne i obejmować różne stany zdrowotne. Ważne jest aby diagnozować wszelkie niepokojące objawy z trychologiem i dbać o odpowiednią pielęgnację i zapobiegać zamiast leczyć.

OBSERWUJ NAS