GDZIE KUPIĆ

  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.
  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.

Atopowe zapalenie skóry: profilaktyka

Atopowe zapalenie skóry (AZS), nazywane również egzemą atopową, to przewlekła choroba skóry, która objawia się suchą, swędzącą i zapalną skórą. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń skóry, szczególnie u dzieci, choć może występować u osób w różnym wieku.

Przyczyny atopowego zapalenia skóry

Przyczyny AZS są złożone i nie w pełni wyjaśnione. Chorzy dziedziczą skłonność do nadwrażliwości skóry i do reakcji zapalnych na różne bodźce środowiskowe, które dla większości ludzi są obojętne. Rozpoznanie opiera się na obecności 3 objawów głównych oraz minimum 3 objawów mniejszych spośród 23 (według Hanifina i Rajki). Najbardziej znaczące dla prognozowania przebiegu choroby mają stopień suchości skóry, nasilenie świądu oraz wieloważność alergii.

Atopowe zapalenie skóry – dlaczego wraca jesienią?

Lato, umiarkowana ekspozycja na słońce, odpoczynek na świeżym powietrzu to czas i środowisko korzystne dla chorych na AZS, u większości powoduje remisję na kilka miesięcy.

Co się zmienia jesienią? Wracamy do obowiązków zawodowych i szkolnych. Powraca stres i napięcie. Przewiewna, lekka odzież zostaje zamieniona na grubsze ubrania, które często są przyczyną podrażnienia i świądu skóry przez co wyzwalany jest mechanizm błędnego koła, gdyż drapanie z kolei powoduje pojawienie się wykwitów chorobowych i nasila świąd.

PROVEN EFFICACY (6) blog foto małe (10)

Pielęgnacja skóry atopowej

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo istotną i niezaprzeczalną częścią leczenia AZS. Regularne stosowanie emolientów regeneruje barierę naskórkową, nawilża ją, natłuszcza i ogranicza kontakt skóry z drażniącymi substancjami. Redukuje jej stan zapalny. Jeśli emolienty nie spełniają oczekiwań, a wykwitów chorobowych przybywa i nasila się świąd należy skorzystać z pomocy lekarza.

Linia CICATOPY- dla jakiej skóry?

Dermedic Cicatopy to seria dermokosmetyków dedykowanych suchej, bardzo suchej lub atopowej skórze, wymagającej odpowiednio delikatnej pielęgnacji. Produkty Dermedic są w 100% bezpieczne, nie podrażniają i nie uczulają a także wzmacniają barierę ochronną skóry, nie naruszając jej płaszcza hydropilidowego.

Chroniony patentem kompleks Cicalinum oddziałuje zarówno na zewnętrzne jak i wewnętrzne objawy Atopowego Zapalenia Skóry. Przywraca fizjologiczną równowagę na powierzchni i wewnątrz naskórka, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz łagodzi 6 objawów skóry atopowej: świąd, podrażnienia, napięcie, suchość, zaczerwienienie i szorstkość.

Skuteczność działania kompleksu wynika z synergicznego połączenia: Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), fitosteroli i polisacharydów. NNKT odpowiadają za wspieranie funkcji barierowej naskórka, polisacharydy w postaci β-glukanu dodatkowo nawilżają i wygładzają skórę. Zastosowane w kompleksie fitosterole ograniczają świąd, łagodzą podrażnienie, zmniejszają ryzyko infekcji i nadkażeń.

PROVEN EFFICACY (7) blog foto małe (12)

Profilaktyka atopowego zapalenia skóry

Profilaktyka atopowego zapalenia skóry (AZS) obejmuje szereg działań mających na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby, szczególnie u osób z predyspozycjami genetycznymi lub występującymi objawami w rodzinie.

Świadoma pielęgnacja może być kluczowym czynnikiem, który łagodzi i minimalizuje 6 objawów chronicznie suchej i atopowej skóry, w tym świąd, a także zapobiega ich nawrotom.

Dermedic Cicatopy to kompleksowa seria emolientów przeznaczonych dla osób z bardzo suchą i alergiczną skórą, szczególnie w przebiegu Atopowego Zapalenia Skóry (AZS).

Podsumowanie

Kluczowe jest aby osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry współpracowały z lekarzem w celu skutecznego zarządzania objawami i zapobiegania nasileniu choroby. Regularne konsultacje z dermatologiem oraz stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych mogą pomóc w kontrolowaniu AZS.

OBSERWUJ NAS