GDZIE KUPIĆ

  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.
  • Brak sugerowanych wyników, ponieważ pole wyszukiwania jest puste.

skóra wrażliwa i dojrzała

Zima - Twój czas na walkę z przebarwieniami

Przebarwienia skóry mogą mieć różnorodne przyczyny i objawiać się na różne sposoby. Widoczne procesy starzenia się charakteryzują się między innymi jej przebarwieniami, związanymi z fotostarzeniem. To jeden z najczęstszych problemów skórnych nasilających się z wiekiem. Dotyczy bowiem aż 35% kobiet po 30. r.ż. i 90% po 50. r. ż.

JAK RADZIĆ SOBIE Z PRZEBARWIENIAMI?

Działania skupione na przeciwdziałaniu skutkom starzenia się skóry i depigmentacji mogą okazać się sprzymierzeńcem w dążeniu do upragnionego celu.

Dermokosmetyki Dermedic Melumin to wielokierunkowa pielęgnacja depigmentacyjna i przeciwstarzeniowa skóry, ochrona przed przebarwieniami różnego pochodzenia oraz niwelowanie ich na wszystkich etapach powstawania i utrwalania. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe wrażliwej skóry. Zaawansowana technologicznie formuła wzbogacona innowacyjnym kompleksem Melumin Tristage, który działa jak inhibitor procesów pigmentacji i starzenia się skóry. Zapewnia skuteczną walkę z przebarwieniami na 3 etapach ich powstawania: hamuje aktywność enzymu tyrozynazy, zmniejsza produkcję melaniny w melanocytach, blokuje transfer melaniny do naskórka. Formuły preparatów Melumin zostały przebadane klinicznie na skórze wrażliwej.

Projekt bez nazwy (23)-1 Projekt bez nazwy (22)

Czy zima to dobry czas na stosowanie preparatów rozjaśniających skórę/na przebarwienia?
Pomimo tego, że w naszym klimacie w okresie zimy ekspozycja na światło słoneczne jest znacznie mniejsza, niż podczas pozostałych pór roku, to skóra nadal ma kontakt z promieniami słonecznymi. Nie możemy również zapominać, że przebarwieniom sprzyja nie tylko promieniowanie UV, ale także widzialne (VL) i podczerwone (IR). Jeśli ktoś ma przebarwienia na twarzy to jest narażony na ich utrwalenie, czy pojawianie się nowych plam przez cały rok. Skłonność osobnicza do powstawania tych zmian jest stała, nakładają się na nią różne negatywne czynniki zewnątrzpochodne jak: hormonalne leki, niektóre zioła, jasny fototyp skóry, ciąża i zaburzenia hormonalne, zmiany pozapalne w skórze (wywołane trądzikiem, łuszczycą, czy egzemą), przebyte oparzenia słoneczne, składniki perfum, zanieczyszczenia środowiskowe i wiele innych.
Nowe generacje produktów dermokosmetycznych przeciw przebarwieniom są dobrze tolerowane, nie podrażniają skóry a jednocześnie wykazują dużą skuteczność. Dlatego kuracje rozjaśniające można stosować niezależnie od pory roku. Jednak zarówno w okresie zimowym, jak i podczas pozostałych części roku bezwzględnie obowiązują nas wówczas kremy z filtrem, ponieważ pod wpływem widma światła słonecznego zmiany pigmentacyjne pojawią się ponownie. Zimą podczas aktywności poza domem (sporty zimowe, spacery) należy dodatkowo zadbać również o to, aby nie narażać skóry na długotrwałe działanie mrozu.

Projekt bez nazwy (29) Projekt bez nazwy (27)

Jak prawidłowo stosować kremy Melumin? Czy można stosować tylko pielęgnację dzień lub tylko noc?
Preparaty z linii Melumin wykazują działanie skojarzone, które przy stosowaniu zarówno kremu na dzień i na noc daje szybsze i lepsze efekty rozjaśnienia, niż stosowanie jednego z kremów. W dzień ochrona przed promieniowaniem UV oraz przeciwdziałanie powstawaniu wolnych rodników, działanie przeciwstarzeniowe, stymulowanie procesów regeneracji skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. W nocy kontrolowane i łagodne usuwanie martwych komórek naskórka, wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie przebawień.
Preparaty z linii MELUMIN zapewniają skuteczną ochronę przed przebarwieniami, a także  niwelują zmiany pigmentacyjne na wszystkich etapach ich powstawania i utrwalania.

Projekt bez nazwy (30) Projekt bez nazwy (25)

OBSERWUJ NAS